Skip to main content

NASZA MISJA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Naszą misją jest tworzenie najlepszych możliwych lodów w najlepszy możliwy sposób, a przy tym upewnianie się, że dbamy o planetę tak, jak wszyscy powinni. Jesteśmy zdeterminowani, by ciągle poprawiać nasze praktyki i nigdy nie przestaniemy dążyć do najbardziej odpowiedzialnych i zrównoważonych rozwiązań w każdym aspekcie naszego biznesu.

NO TO CO NOWEGO?

image-from-the-document-manager

Nasze opakowania mają teraz 40% mniej plastiku, dzięki czemu łatwiej jest je recyklingować. A plastik, który pozostał, teraz wytwarzamy z odnawialnego źródła roślinnego. To jeszcze nie jest kompletna perfekcja, ale pracujemy nad tym.

Na opakowaniach mamy też nowe logo recyklingu, więc wypatrujcie go, żeby wyrzucać opakowania do pojemników na recykling, ale… ekhm, dopiero jak wyjecie ze środka wszystko do ostatniego kawałeczka i kręciołka, dobra?

RECYKLING W TWOJEJ OKOLICY

image-from-the-document-manager

Jeśli znasz już zasady recyklingu w swojej okolicy i myślisz sobie „Hej, Ben & Jerry’s, dzięki, ale tak jakby nie mówicie mi nic nowego”… to ekstra, nie będziemy się powtarzać. Ale jeśli nie znasz tych zasad w swojej okolicy i myślisz „Hmm, to ciekawe…”, to kliknij poniżej. Bo wiedzieć jest lepiej niż… yyy… nie wiedzieć, nie?

 

Z czego jest zrobione?
Z kartonu

Czy muszę coś zrobić przed recyklingiem?
Zgnieć

W którym koszu należy je umieścić?
Kosz na karton i papier

 

Odwiedź tę stronkę, żeby otrzymać więcej informacji w zależności od Twojego kraju: https://naszesmieci.mos.gov.pl/

OPAKOWANIA NA BAZIE ROŚLIN

image-from-the-document-manager

Nasze opakowania są bardziej zrównoważone – zaczęliśmy w nich używać materiału, który nazywa się BIO PE. Ogólnie oznacza to tyle, że źródłem materiałów w naszych opakowaniach jest trzcina cukrowa zamiast paliw kopalnych, więc są na bazie roślin.

Zapytacie, co to tak właściwie daje? Cóż, opakowania na bazie roślin pochodzą z odnawialnego źródła, więc są bardziej odpowiedzialne. No i nadal sprawią, że wasze lody będą się czuły bezpiecznie. To taki jakby przytulas, tylko zimny… i bez ramion.

NASZA HISTORIA

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość naszych opakowań

Ben & Jerry's ma długą historię działań w branży opakowań. Od dawna zapewniamy, że wszystkie nasze opakowania kartonowe posiadają certyfikat Forest Stewardship Council (FSC). Certyfikat FSC oznacza, że pulpa w tekturze pochodzi z lasów zarządzanych w celu ochrony siedlisk dzikiej fauny i flory, zachowania różnorodności biologicznej i innych kryteriów zrównoważonego rozwoju lasów.

Pracujemy nad nowymi sposobami, aby jeszcze bardziej ograniczyć zużycie plastiku jednorazowego użytku i zapewnić bardziej zrównoważone rozwiązania w naszych opakowaniach. Będziemy Was informować na bieżąco!

FAQs

  • PE jest tworzywem sztucznym pozyskiwanym z ropy naftowej. Bio PE jest produkowany z trzciny cukrowej, co oznacza, że można go pozyskiwać wielokrotnie, co daje ciągłe odnawialne źródło materiału.

  • Nie, pinty to papierowy karton, który można poddać recyklingowi, a warstwa powłoki Bio PE zastosowana do ochrony naszych lodów nie nadaje się do kompostowania.  Każdą pustą pintę należy wrzucić do kosza na papier.

  • Współpracujemy z ekspertami, aby stale ulepszać i przedłużać  cykl życia wszystkich naszych opakowań. Obecnie obwoluta, którą można znaleźć wokół pokrywki lodów, powinna zostać zdjęta przed jedzeniem i wyrzucona do standardowych śmieci, ponieważ jest zbyt lekka, aby można ją było poddać recyklingowi zgodnie z aktualnymi wytycznymi recyklingu. Wiemy jednak, że to nie jest rozwiązanie idealne. Nasze postępy w pracy nad nowymi rozwiązaniami możesz śledzić w naszych mediach społecznościowych.

  • Naszą misją jest produkcja jak najpyszniejszych lodów, troszcząc się o naszą planetę w tym samym stopniu, co o ludzi. Współpracujemy z ekspertami, aby stale ulepszać i przedłużać cykl życia wszystkich naszych opakowań. Wkrótce podzielimy się z Wami aktualnymi  informacjami na temat tego, co szykujemy…

Back To Top