5 ciekawostek na temat smaków, które (prawdopodobnie) na pewno będą dla Ciebie nowością

Szybko! Jaki jest Twój ulubiony smak? To doskonały wybór. My też go uwielbiamy.

Ale czy wiesz, kiedy wprowadzono go na rynek? I czy znasz historię jego powstania? Innymi słowy — jesteś fanem Ben & Jerry’s czy super-mega-fanem?
To jest zestawienie specjalnie dla Ciebie — maniaka smaków, który osobiście przemierza zakątki świata (albo Internetu... wiemy, jak to jest) w poszukiwaniu najdziwniejszych, najmniej znanych faktów na temat Ben & Jerry’s. Myślisz, że znasz je już wszystkie? Nic bardziej mylnego.

 1. Pierwotną nazwą Strawberry Cheesecake był Primary Berry Graham

  Początki marki sięgają 2004 r. Wtedy to miał miejsce konkurs konsumencki w Stanach, a my pracowaliśmy z Rock the Vote. W 2005 r. zmieniliśmy nazwę firmy i już nigdy nie obejrzeliśmy się za siebie!

 2. Half Baked pozostał przy życiu

  Ten smak to jeden z dwóch rozbitków ocalałych z naszej linii 2Twisted!, którą wypuściliśmy na rynek w 2000 r. 2Twisted! to kompozycja 2–3 smaków używanych przez nas na dzień dzisiejszy, stwarzająca nowe i tryskające energią kombinacje. Smaki 2Twisted!, z którymi musieliśmy się pożegnać, to Entangled Mints, Monkey Wrench, Pulp Addiction, From Russia with Buzz, Jerry’s Jubilee oraz Urban Jungle.

 3. Trzy rodzaje karmelu = trzy nazwy

  Caramel Chew Chew to Święta Trójca w krainie karmelowych smaków. Występuje pod wieloma pseudonimami w różnych częściach świata. W Stanach znany jest jako Triple Caramel Chunk; w Kanadzie — jako Caramel Hat Trick. Głównym celem jest znalezienie całej trójki. 

 4. Kawałki naszego Chocolate Fudge Brownie nie są tworzone przez byle kogo.

  ’Czy wiesz, że bajkowo krówkowe ciasteczka brownie, które wzbogacają ten smak, pochodzą z piekarni Greyston w Nowym Jorku, która produkuje wspaniałe wypieki w ramach swojej szczytnej misji zapewnienia pracy i szkolenia ubogim mieszkańcom miasta?

 5. Cookie Dough powstał w rezultacie anonimowej rady od fana

  Dawno, dawno temu, w naszej pierwszej lodziarni, klienci mogli zostawiać swoje sugestie na specjalnej tablicy. Ta jedna od razu zwróciła naszą uwagę. Ale zanim udało nam się wykombinować, jak sprzedawać Chocolate Fudge Brownie w opakowaniach, minęło aż sześć lat, ponieważ kawałki brownie ciągle blokowały nasze maszyny!