Od krów po kakao: nasz model biznesowy gwarantuje naszym dostawcom sprawiedliwe wynagrodzenie

Ensure that Everyone who helps make our ice cream prospers

Kiedy nasi współzałożyciele po raz pierwszy zaczęli produkować lody w 1978 roku, zdecydowali, że będą prowadzić swoją działalność inaczej niż wszyscy pozostali. Wierzyli, że przedsiębiorstwa są odpowiedzialne za swoich dostawców. Do dziś żyjemy tymi wartościami. 

Jak możemy upewnić się, że każdy kto bierze udział w tworzeniu naszych lodów jest sprawiedliwie wynagrodzony? Korzystamy z naszego innowacyjnego modelu biznesowego zwanego połączonym dobrobytem, ​​który zapewnia, że ​​począwszy od rolników uprawiających nasze kakao aż po pracowników w mleczarniach, każdy otrzyma sprawiedliwe wynagrodzenie

Jak to wygląda w praktyce? Cieszymy się, że zapytałeś . . .

 

Fairtrade oznacza sprawiedliwe wynagrodzenie rolników

Każdy z naszych smaków posiada Certyfikat Fairtrade, co oznacza, że ​​wspieramy drobnych hodowców kakao, wanilii, bananów i kawy którzy dostają dodatkowe wynagrodzenie poza sprzedażą produktów. Po to aby wykorzystywali te środki na wsparcie swoich rodzin, wspieranie lokalnych społeczności, na usługi zdrowotne, edukację i inne. Czy wiedziałeś, że Twój kubełek lodów może być częścią tego wszystkiego?

 

Jak do tego dążymy

Współpracujemy również z Fairtrade International, aby płacić jeszcze wyższą cenę za kakao w naszych lodach, aby wesprzeć naszych rolników. Dlaczego właśnie rolnicy uprawiający kakao? Poza tym, że jesteśmy wielkimi fanami lodów czekoladowych, rolnicy zajmujący się uprawą kakao znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji.

Wahania na światowym rynku kakao i rosnące wylesianie mają ogromny wpływ na produkcję kakao, co przekłada się na dużą nierówność w globalnym łańcuchu dostaw. Na przykład prawie 40% kakao na świecie pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie rolnicy zarabiają średnio 1 dolara dziennie, co skutkuje tym że żyją w skrajnym ubóstwie. Dlatego zobowiązujemy się płacić rolnikom jeszcze wyższą cenę za ich produkt, wspierając ich drogę do godnego życia.

 

Godność dla pracowników mleczarni

Produkujemy lody więc mleko i śmietana są dla nas bardzo ważne. Równie ważne jest zapewnienie rolnikom i robotnikom rolnym, którzy dostarczają mleko od krowy do fabryki, godnego i bezpiecznego środowiska pracy. Dlatego jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszą firmą, która przyjęła i wdrożyła program Milk with Dignity, program odpowiedzialności społecznej prowadzony przez pracowników rolnych w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych, mający na celu zapewnienie godnych warunków pracy i życia w gospodarstwach mlecznych.

Program "Mleko z Godnością" zapewnia pracownikom mleczarni odpowiednie przerwy, czas wolny, płatne zwolnienia chorobowe, bezpieczne warunki pracy, godziwe warunki mieszkaniowe i nie tylko. W zamian za udział mleczarni w programie, płacimy dodatkową premię do regularnej ceny mleka. Te pieniądze idą na pensje pracowników, premie i inwestycje w poprawę warunków mieszkaniowych i pracy.

 

Uczciwy udział w torcie (Eee, Kubełku lodowym)

Uważamy, że lody smakują najsłodziej, gdy każdy, kto pomógł je wyprodukować, otrzymuje sprawiedliwe wynagrodzenie. Ben i Jerry zbudowali swój biznes na tym założeniu i kontynuujemy je cały czas.